صادرات انواع نبات فله و بسته بندی ایران

نبات فله و بسته بندی ایران انواع مختلفی از نظر رنگ و طعم و مرغوب بودن دارد ولی در اکثر مواقع بهترین و با کیفیت ترین آن جهت صادرات به کشورهای همسایه یا نقاط دورتر انتخاب می گردد .

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تاریخچه نبات در ایران طبق برخی شنیده ها به دوران باستان بر می گردد که از همان دوران مورد استفاده مردم این سرزمین بوده است . هر چیزی که گذشتگان ما چه از جنبه خوراکی و چه غیر خوراکی مورد مصرف قرار می دادند حتما دارای خواص و مزایایی بوده است و نبات هم جزء همین موارد می باشد .

همان طور که می دانیم نبات خواص بسیاری دارد و سر منشاء این دانستن ما درباره مزایای نبات یکی از علت هایش این است که پدر و مادرهایمان نبات را مصرف می کرده و به ما نیز گفته و آموخته اند و آنها نیز به همین ترتیب و روال از پدر و مادرهایشان شنیده و یاد گرفته اند .  

نبات همان طور که در بالا به آن اشاره شد دارای خواص بسیاری است ولی مصرف بیش از حد هر چیزی حتی نبات نیز می تواند مضر باشد بنا بر این باید به این نکته توجه داشت که با مصرف در حد تعادل و به اندازه نبات می توان از مزایای آن نیز بهره مند شد .

صادرات نبات ایران

نبات ایران با توجه به اینکه کشور ما ید طولایی در تولید این محصول دارد از ارزش و اعتبار خاصی در بین کشورهای مجاور ما و حتی سایر نقاط دنیا بر خوردار است .

با توجه به اینکه ایران از کشورهای رگ و ریشه دار در تولید نبات است اما متاسفانه آن جایگاهی که در عرصه صادرات نبات در جهان را باید داشته باشد ندارد و علت اصلی و عمده آن سوء مدیریت و نداشتن برنامه های مدون و اساسی جهت صادرات این محصول ارزشمند و سود آور می باشد .

با برنامه ریزی صحیح و ایجاد راه کارهای مناسب می توان به عنوان قطب تولید نبات در منطقه و حتی جهان تبدیل شد .

صادرات نبات ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما