صادرات نبات ایران به ترکیه

صادرات نبات ایران به ترکیه در سال اخیر افزایش چشمگیری داشته که نوید روزهای مسرت بخش و امیدوار کننده ای را برای اقتصاد کشور در باب این محصول می دهد . نبات ایران از محصولاتی است که صادرات آن به ترکیه و حتی سایر کشورها می تواند به رشد و توسعه اقتصادی کشور همراه با ارز آوری که دارد بسیار مثمر ثمر و مفید باشد .

با توجه به روابط اقتصادی خوبی که ترکیه با ایران در چند سال اخیر داشته و هر روز شاهد افزایش این میزان همکاری هستیم می توانیم با صادرات نبات با کیفیت تولید داخل در بازارهای این کشور حضور خود را بیش از پیش گسترش دهیم .

 صادرات نبات چوبی ایران

ایران سابقه طولانی در تولید نبات دارد که بنا به مستندات و شواهد موجود این قدمت به دوران باستان می رسد . با توجه به این پیشینه طویل و نام و نشان دار ، نبات ایران در دنیا صاحب آبرو و اعتبار است ولی آن طور که باید و شاید در مبحث بازارهای خارجی و صادرات به آن پرداخته نشده و دچار ضعف و چالش مدیریتی است .

در میان نبات هایی که از ایران به کشورهای مختلف صادرات می گردد نبات چوبی هم سهم بسزایی دارد . از میان نبات های چوبی ، نبات چوبی زعفرانی آن هم نه فقط به صورت فله بلکه بسته بندی شده توانسته خریداران و علاقه مندان بسیاری را در آن سوی مرزها به خود معطوف و مجذوب کند . از معروف ترین نبات های چوبی ایران که به کشورهای دیگر صادرات می شود می توان به نبات چوبی فاطیما ، پیرادل و سحر خیز اشاره کرد .

 صادرات نبات چوبی ایران

صادرات نبات فله ایران

همان طور که می دانیم نبات در 2 نوع فله و بسته بندی شده تولید و در بازار داخل توزیع و حتی به خارج از ایران هم صادرات می شود . نبات فله انواع مختلفی دارد که در این بین نبات فله شاخه سفید بیشترین میزان را تا کنون در بحث صادرات نبات فله ایران به خود اختصاص داده است .

صادرات نبات فله ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما