صادرات نبات به روسیه

صادرات نبات به روسیه از گذشته توسط تُجّار و بازرگانان ایرانی انجام می شده است . بیشتر نباتی که به روسیه صادرات می شود از نوع نبات زعفرانی و به صورت بسته بندی است . نبات ایران با توجه به طبع گرم ، طعم شیرین و خواص بی نظیری که دارد و ضمن اینکه آب و هوای روسیه سرد و  قطبی است در میان مردم این کشور بسیار محبوب و پر طرف دار می باشد .

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

روسیه به عنوان یکی از ابر قدرت های جهان روابط دیپلماتیک خوبی با ایران دارد و در آن سوی دریای خزر ، هم مرز آبی ماست . این کشور پهناور در بُعد نظامی مجهز تر و قوی تر از بُعد اقتصادی است . روسیه بسیاری از مایحتاج و محصولات مورد نیاز خود را به جهت اینکه صرفه اقتصادی نداشته و یا بستر و زمینه لازم را برای تهیه و تولید آن ندارد از کشورهای همسایه خود نظیر ایران تامین می کند که محصولات کشاورزی مانند انواع میوه و سبزیجات از جمله آنهاست .

 صادرات نبات زعفرانی ایران

در بین نبات هایی که از ایران به کشورهای مختلف صادرات می شود نبات زعفرانی ایران بسیار محبوب و زبان زد است . یکی از دلایل اینکه نبات ایرانی معروف است و صاحب ارزش و اعتبار در سطح دنیاست ، استفاده از رنگ و عصاره زعفران در نبات می باشد .

در بین شهرهایی که در ایران در زمینه تولید نبات زعفرانی سرآمد است مشهد می باشد . مشهد به دلیل اینکه در تولید زعفران هم حرف اول را در کشور می زند در بیشتر نبات های تولیدی خود هم از این گیاه استفاده می کند که همین باعث شهرت و اعتبار مشهد در مبحث تولید نبات هم شده است .

استفاده از زعفران در تولید نبات معجزه می کند و طعم بی نظیری را برای آن رقم می زند . نبات زعفرانی ایران بیشتر از نوع نبات شاخه و نبات چوبی و به صورت بسته بندی شده می باشد و به اقصی نقاط دنیا صادرات می شود .

 صادرات نبات زعفرانی ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما