قیمت روز انواع نبات در بازار

قیمت روز انواع نبات در بازار به جهت شرایط تورمی و نا به سامانی که کشور از لحاظ اقتصادی دارد متفاوت از روز قبل می باشد و حتی در مواردی خریداران نبات می بایست در کمتر از 24 ساعت از قیمت روز نبات جویا شوند زیرا با این شرایط احتمال تغییر هر آن قیمت نبات وجود دارد .

نبات هم مانند محصولات دیگری که در بازار وجود دارند با توجه به شرایطی که تورم بر قیمت ها وارد می کند دستخوش تغییرات می شود زیرا مواد اولیه آن از محصولی است که جزء کالاهای اساسی است و آن شکر می باشد و همان طور که می دانیم شکر از کالاهایی است که محض افزایش قیمت ها سریعا از آن تاثیر می پذیرد و نبات هم به تاثی از افزایش قیمت شکر افزایش می یابد .

این افزایش قیمت نبات در حجم های بالا بسیار تاثیر گذار و چشم گیر است که باعث می شود خریداران نبات برای تخفیف گرفتن از فروشنده چانه فراوان بزنند که با توجه به شرایط کنونی کشور که قیمت همه اقلام و هزینه ها بالاست ، دشوار و در بعضی موارد غیر ممکن است . مواردی که به آن پرداخته شد در رابطه با قیمت روز انواع نبات در بازار بود که به آن اشاره کردیم . اما موارد دیگری هم وجود دارند که بر قیمت انواع نبات در بازار نه به صورت روزانه بلکه از جهات دیگر اثر گذار هستند که از آنها می توان به عوامل عرضه و تقاضا اشاره کرد . بدین صورت که اگر عرضه نبات کاهش یابد و تقاضا برای آن زیاد شود قیمت نبات افزایش می یابد و اگر عرضه افزایش یافته و تقاضا برای نبات کم شود قیمت نبات ارزان می گردد . بنا بر این مکانیسم های عرضه و تقاضا یکی از عوامل مهم و تعیین کننده قیمت نبات در بازار هستند که باعث می شوند قیمت انواع نبات گران تر یا ارزان تر شود .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما